Abdi Nageeye over zijn mooiste hardlooproute

De mooiste hardlooproute
Op de vraag wat Abdi’s mooiste route is, roept hij gelijk: ‘Boston!’ Het is de naam van één van de hardlooproutes in de omgeving waar Abdi traint. Deze route start bij het kamp en eindigt op de top van de Rift Valley. Abdi: ‘Je gaat zo’n 600 meter omhoog. Ik had er altijd een hekel aan. Maar tijdens de laatste twee duurlopen over deze Boston, allebei zo’n 40 kilometer, finishte ik met de kopgroep. En sindsdien ben ik opeens verliefd op de route. Wanneer we de Boston route lopen, als einde van onze voorbereidingen op een wedstrijd, en ik kan met Eliud en de groep finishen, dan weet ik dat het goed zit. Deze route is echt een graadmeter van waar ik sta. En de omgeving is prachtig. De 40 km lange ronde is echt een mooi parcours. Een deel loop je langs een vallei, prachtig. Maar het blijft naast een heel mooie route, ook een heel zware. Na de finish kun je niet meer normaal lopen, maar je hebt wel een smile op je gezicht van I did it!’
‘Deze route is een graadmeter’
Trainen in Kenia en Nederland
Ik train in Kenia puur voor de hoogte en voor de groep. Als schaatser bijvoorbeeld ga je naar Friesland. Als loper ga je naar Kenia. Er lopen hier zoveel mensen hard. Ze gaan er allemaal voor. Het is lekker om met elkaar te trainen en samen goed te worden. Het helpt natuurlijk ook dat het hier altijd mooi weer is. We trainen bewust in de ochtend, dan is het nog best koud, je begint dan met een jasje. Maar overdag is het lekker weer, dat is beter voor m’n herstel merk ik.
Als ik in Nederland ben, train ik graag in Nijmegen, in het bos naast een zweefvliegveld.’
Heb jij ook een vraag voor Abdi of het NN Running Team? Laat het weten via onze social media kanalen! Kijk voor meer verhalen over het NN Running Team op nn.nl/hardlopen.